Bağırsak Temizleyici Doğal Karışım

Paylaş
 
 50li yaşlarda kolon kanseri sağlığınız için önemli bir tehdit oluşturmaya başlar. Doktorlar özellikle 50 yaşını geçtikten sonra düzenli olarak tarama yapılmasını tavsiye etmektedir.

Hastalığa yakalanmada en sık görülen neden bilinçsiz bir şekilde yapılan diyetler ve yeterli miktarlarda lifli gıdaların alınamaması. Normal şartlarda bir insan günde 10 gramdan az lif tüketirken doktorlar lif oranının günde ortalama 25-30 gram düzeylerine çıkarılmasını tavsiye etmektedir.

Vücuttaki iltihabı tutan besinleri yemek ve sağlıksız ucuz et tüketmek bağırsak iç yüzeyindeki mukus tabakasını arttıracağı için besinlerin emilimini engelleyecektir. Bazı durumlarda sindirilmemiş besinler bağırsak duvarlarında sopa gibi takılıp kalacaktır. Bu boşluklarda biriken toksinler de sizi daha yorgun ve şişmiş bir bağırsak ile karşı karşıya getirecektir. Baş ağrısı da yapabilen bu durum  dolayısıyla yaşam kalitenizide düşürecektir.

Sabah ve akşam bu karışımdan 2 hafta boyunca tüketmeye çalışın. Bu 2 haftalık süreçte içinde düzenli beslenin, alkol tüketmeyin ve şeker kullanmayın aynı zamanda sağlıklı doğal kırmızı et tüketmeye özen gösterin.

İşte sizlere vereceğimiz bu tarif bağırsaklarınızı temizlemeniz için doğal ve mükemmel bir çözüm olacaktır.

Malzemeler:

  • 1-2 adet organik elma yani köy elması,
  • 1 yemek  kaşığı öğütülmüş keten tohumu,
  • 1 yemek kaşığı chia tohumu,
  • 1 su bardağı su.

Hazırlanması; Kabuklarını soymadan elmaları küçük dilimler halinde kesin, chia tohumları ile birlikte bu küçük dilimleri karıştırın.

Üzerine bir bardak suyu ve keten tohumlarını da katın. Bu şekilde karışımı 10 dakika dinlendirin. Bu 10 dakikalık süre sıvıyı emerek şişmesi için yeterli olacaktır.

Keten tohumu içerisinde omega 3 lif protein ve antioksidan içerir. Kanser hücrelerinin çoğalmasını engeller onlarla savaşır.

Chia tohumları bağırsakları temizler ve besinlerin emilimini kolaylaştırır.

Elma bağırsakları süpürme etkisi yaratır.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun