Bal ve Tarçın Mucizesi

Paylaş
 

Dünya üzerindeki bir çok kültür tarafından kabul edilmiş, faydaları saymakla bitmeyen bal ve tarçın birçok hastalığa iyi geliyor.

İşte bal ve tarçının saymakla bitmeyen faydaları:

Kireçlenme, eklem iltihabı: Günde iki kez, bir çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı tarçını sıcak bir suyun içerisine döküp bolca karıştırdıktan sonra tüketin. Eğer bunu düzenli hale getirirseniz, eklem ağrılarında ve kireçlenme sorununda iyileşme belirtilerine hemen rastlamak mümkün.

İdrar yolları enfeksiyonları: İki çay kaşığı tarçın ve bir çay kaşığı balı sıcak suyla karıştırarak tüketmek, idrar yollarındaki enfeksiyonları temizlemeye yardımcı olur.

Kolestrol: İki yemek kaşığı bal ve üç çay kaşığı tarçını sıcak suyla karıştırıp için. 2 saat içerisinde kan şekerindeki kolestrol değerinde yüzde 10 azaldığını göreceksiniz.

RKEX8GbSHSz5GdS8CuvU_doescinnamonand-1024x576Soğuk algınlığı: Bir yemek kaşığı sıcak balı, çay kaşığının dörtte biri kadar doldurulmuş tarçınla karıştırın. Bu karışımın, üç gün boyunca düzenli olarak kullanıldığında sinüsleri temizler, kronik nezleyle savaşır.

Kalp hastalıkları: Bal ve tarçını karıştırıp Sabah kahvaltılarında ekmeğe sürerek tüketmek arterlerdeki kolestrol seviyesini azaltırken, kalp krizinden korunmanıza yardımcı olur.

Mide rahatsızlıkları: Mide ağrısı ve mide spazmının tedavisinde önemli bir etkisi olan tarçın ve bal, ülser tedavisinde de sıkça başvurulan bir yöntemdir.

Bağışıklık sistemi: Her gün tüketildiği takdirde tarçın ve bal bağışıklık sistemini güçlendirirken, bakteri ve virüs tehlikelerine karşı da koruma sağlar.

Sindirim bozukluğu: Yemeklerden önce yutulan iki çay kaşığı bal ve tarçın, mide asidini alır, sindirimi kolaylaştırır.

Gençleştiriyor: Her gün 4 kaşık bal ve bir kaşık tarçını sıcak suyla karıştırıp tüketmek, yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Grip: Bal, yapısında barındırdığı maddeler sayesinde grip mikroplarını öldürür.

Sivilceli cilt problemi: Üç yemek kaşığı bal ve bir çay kaşığı tarçın karışımını yüzünüze sürerek uyumak sivilce oluşumunu engellemede önemli bir etkiye sahip.how-to-remove-blackheads-cinnamon-paste

Kilo verme: Bal ve tarçını sıcak suyla karıştırarak her sabah kahvaltıdan 1.5 saat önce aç karnına tüketmek, kilo vermeye yardımcı olur.

Deri enfeksiyonları: Bal ve tarçın karışımı, egzama, saçkıran ve diğer deri enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır.

Yorgunluk: Yarım yemek kaşığı bal ve tarçını sıcak suyla karıştırıp içmek, vücudun dayanıklığını artırır, yorgunluğu alır.

Kanser: Bir ay boyunca günde üç kez, bir yemek kaşığı bal ile bir çay kaşığı tarçın karışımını tüketmek, başta mide ve kemik kanserleriyle savaşta önemli bir role sahip.

İşitme kaybı: Bal ve tarçın karışımının günlük tüketimi, işitme bozukluğunun giderilmesine de yardımcı oluyor.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun