Bu Besinler Afrodizyak Etkisi Yapıyor

Paylaş
 

Afrodizyak beyine etki eden ve cinsel isteği uyandıran bir etmendir. Afrodizyak ismi Yunan aşk tanrıçası Afrodit’ten türetilmiştir. Günlük hayatımızda yediğimiz bir çok şeyin vücudumuzu etkilediği hepimizin bildiği gerçeklerden…

Tükettiğimiz bazı besin maddeleri de afrodizyak etkisi yaratarak cinsel arzularımızın harekete geçmesine neden olur. İşte bu besinlerden bazıları…

Çikolata; Çikolata en çok bilinen doğal afrodizyaktır.  Doğal çikolata anandamid içerir ve bu kimyasal tüketicide afrodizyak etkisi yaratır. Aynı zamanda çikolata beyinde aşk kimyasalı olarak bilinen dopamin salgılanması emrini verir. Böylece beynin keyifle ilgili bölümü harekete geçer.

İstiridye; aynı zamanda iyi bir protein kaynağı olan istiridye yüksek çinko değeri içerir. Sperm üretimini artırarak, testesteron seviyesini yükseltir ve hem kadınlarda hem de erkeklerde libidoyu etkiler.

İstiridyeler eski çağlarda insanlar tarafından afrodizyak olarak kullanılıyordu ve içerisinde kadın feromonuna benzer bir koku barındırıyordu.

Bal; Bal da afrodizyak etkisiyle bilinen diğer bir yiyecektir. Balda bol miktarda B vitamini bulunur ve testesteron için B vitamini gereklidir.  Ayrıca kadınlarda cinsellik hormonu olan östrojen salgılanmasını da düzenler.

Muz; Muz B vitamini, potasyum ve magnezyum açısından oldukça zengindir. Erkeklerde libido bu minerallere bağlı olarak artar.

Fesleğen; Fesleğen kokusu afrodizyak özelliğiyle tanınır. Ayrıca tadı da cinsel isteği artırır ve kalp atışını hızlandırır. Eğer romantik bir yemek yemek ve devamında özel bir gece geçirmek istiyorsanız, fesleğeni mutlaka kullanmalısınız.

İncir; Antik yunanlılar incirin kutsal olduğuna çünkü aşk ve üretkenlikten sorumlu olduğuna inanıyordu. İncir bu nedenle tarih boyunca diğer faydalarının yanı sıra cinsel isteği uyandırmasıyla da biliniyor.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun