Cildinizdeki Sarkmaları Engelleyebilirsiniz

Paylaş
 

Cildinizdeki sarkmaları engelleyebilirsiniz evet evet yanlış okumadınız. Hemde doğal metotlarla…

Zamana dur demek elinizde. Nasıl mı?

Cildinizdeki sarkmaları yüz egzersizleriyle engelleyebilir, kuru nane maskesi ile de daha gergin ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Cilt sarkması; bir kadın için artık yaşlandığını kabul etmesi ve cildini eski haline getirmesi için birçok metod denemeye başlamasıdır. Eğer 40’lı yaşları geçtiyseniz aynaya dikkatlice bakın. Elmacık kemiklerinizden başlayarak, aşağıya doğru inen bir sarkma farkedeceksiniz. Eğer vaktinde önlem almazsanız, bunun geri dönüşü yok!

Mesela yüz masajı yapın!

Cilt sarkmasına karşı alabileceğiniz en etkili önlem yüz masajıdır. Her gün beş dakika yukarıya doğru yüz masajı yapmalısınız. Kaş düşüklüğünü engellemek için 3 parmağınızı kaşın altına koyun, yukarı doğru masaj yapın. Gözlerinizi kapatın. İşaret parmaklarınızla göz kapaklarınızı içeriden dışarıya doğru basınç oluşturacak şekilde bastırın.

Bu sırada gözlerini açmayı deneyin, ama parmaklarınızın baskısından bu pek mümkün olmayacaktır. Bu egzersiz göz kapağı kaslarınızı güçlendirecek, sarkmalarını engelleyecektir.

Kuru nane maskesiyle de destekleyin

Sarkmalara karşı haftada bir defa bu maskeyi deneyebilirseniz daha etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz.

foto

İşte size gereken malzemeler;

  • 1 bardak kaynar su,
  • 1 çorba kaşığı nane

Hazırlanması ve uygulanması;

Bir bardak kaynar suya bir çorba kaşığı kuru nane ekleyin. Suyunu hayli çektikten sonra bir kap içinde ezin ve yüzünüze maske yapın. 30 dakika kadar yüzünüzde bekletin. Ve ardından ılık suyla yüzünüzü yıkayın.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun