Filtre Kahve İçmek Zayıflatır mı?

Paylaş
 

Dünya nüfusunun yaklaşık olarak % 80’i her gün çeşitli miktarlarda kahve içiyor.

En çok tercih edilen içeceklerden biri olan filtre kahvenin kilo kaybına yardımcı olduğunu biliyor muydunuz?

Kafein bakımından zengin olan kahvenin kanseri önlemeye yardımcı olduğunu, hafif depresyon ve baş ağrısı gibi sorunlara iyi geldiğini biliyoruz. Ancak filtre kahvenin kilo kaybı bağlantısını çok az biliniyor.

Filtre kahve kilo vermeye nasıl yardımcı oluyor?

Kilo kaybında büyük rol oynayan siyah kahvede klorojenik asit gibi bazı bileşikler vardır. Bir yemekten sonra siyah kahve tükettiğinizde, içinde bulunan klorojenik asit vücutta glikoz üretimini yavaşlatır. Aynı zamanda yeni yağ hücrelerinin üretimi azalır.

Kahveye süt veya krema eklendiğinde tadı daha iyi olacaktır ancak kilo vermeye yardımcı olmaz.

Kolesterolü içermeyen asit dışında, siyah kahve ayrıca kilo kaybı için gerekli bir bileşik olan antioksidanlar içerir.

Kahve açlığı bastırır

Siyah kahvenin içindeki kafein, metabolik aktiviteyi uyarır ve açlığı bastıran enerji seviyesini artırır. Bir fincan sade kahve 5.4 kalori içerir ve aynı zamanda kalorisiz bir içecek olarak da bilinir. Şeker veya krema eklendiğinde kahvenin kalori seviyesi artar.

Sade kahvenin kalori seviyesi üzerindeki etkisi

Siyah sade kahve içmek, günlük kalori seviyenize birçok değişiklik getirebilir. Siyah kahve metabolik aktiviteyi uyardığından, sizi oldukça aktif tutar ve daha fazla kalori yakarsınız.

Ancak antrenmandan önce siyah kahve içmek, daha fazla kalori yakmanın en iyi yoludur. Kahvenin içerisine arzu ederseniz organik hindistan cevizi yağı ekleyebilirsiniz.

Siyah kahve içeriğindeki zengin kafeinden dolayı geçici kilo kaybına neden olur. Yani idrara çıkma yoluyla istenmeyen atık su ve vücutta sıvı birikmesini engeller.

Kalıcı kilo kaybı sadece vücuttaki yağ içeriği azaldığında olur. Siyah kahve daha fazla kalori yakmak suretiyle kalıcı kilo kaybına yardımcı olur.

Aşırı tüketilen herhangi bir şeyin elbette yan etkileri olabilir. Siyah kahve fazla tüketildiğinde hipertansiyona neden olur.

Günde 2 bardaktan fazla kahve içilmemesi tavsiye ediliyor.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun