Fotoğrafta Güzel Gösteren Makyaj Hileleri

Paylaş
 

Fotoğrafta güzel çıkmayı, güzel görünmeyi hepimiz isteriz.

Size tavsiye edeceğimiz makyaj hileleri ile artık daha güzel fotoğraflarınız olacak.

Gözler;

Göz makyajında kullanacağınız bronz ve pembe tonlarındaki farlar ile hem doğal hem de vurgulu bir görünüme kavuşursunuz. İlk olarak toz pembe farını göz kapaklarınıza baz olarak uygulayın. Kahverengiyi ise dışa ve üst köşelere doğru sürüp iki rengin kesiştiği yeri karıştırın. kahverengiyi alt kirpik diplerinin dış köşelerine de uygulayarak göz şeklinizi daha da belirginleştirin.t

Göz pınarlarının çevresine bej ya da açık pembe, ışıltılı bir far sürün ve ince uçlueyeliner’ı üst kirpik diplerine uygulayın. Göz altlarını temiz bir fırçayla hafifçe süpürerek far kalıntılarını temizledikten sonra ve bölgeye aydınlatıcı uygulayın ve göz makyajınızı tamamlayın.

Kirpikler;

Önceden ısıtttığınız kirpik kıvırıcıyla kirpiklerinizi kıvırın, hacim veren siyah bir maskara uygulayın. Ardından maskarayı kirpik diplerinden zig zag hareketler yaparak uçlara doğru sürün. Maskarayı alt kirpiklere de sürerek daha vurgulu bakışlar elde edebilirsiniz.

Ten;

Fotoğraflarda fotojenik görünmek için ilk kural parlamayan bir cilt. Parlamayı önlemek için cilt tipine uygun bir pudra sürmelisiniz. Pudrayı az ve ufak dokunuşlarla dikkatlice uygulamaya özen gösterin. Açık pembe bir allıkla elmacık kemiklerinizin üzerine ufak dokunuşlar yaparak doğal bir pembelik elde etmek de fotoğrafta fotojenik görünmenize yardımcı olur.
Fotoğraf çekilmeden önce dikkat etmeniz gereken yüzünüzü kontürleyerek en doğru şekle soktuğunuzdan emin olmak. Kontür işlemini çok abartmadan yapmak ise en doğal ve güzel görünümü elde etmenizi sağlar. Bunun için bir BB kremi tercih edin, mat bir bronzer’ı elmacık kemiklerinizin altına, burun kemiğinin yan kısımlarına, alnının üst bölümüne ve çene kemiğine bronzerı kontür fırçasıyla sürün. Boyun bölgenizde deride sarkmalar varsa bronzer’ı boynunuza da uygulayabilirsiniz.

Kaşlar;

Kalkık kaşlar ve uyanık bakışlar elde etmek için kaşın altına aydınlatıcı farı uygulayın, yukarı doğru tarayın ve kaş renginden 1-2 ton açık bir kaş kalemi ile boşlukları doldurun.dudaklar

Dudaklar;

Doğal ama parlak görünen dudaklar,fotoğraflarda her zaman güzel görünür. Bunun için canlı pembe tonlarında bir dudak balmını dudaklarınıza uygulayın.

Peçetenin ince bir katıyla da fazla parlaklığı almayı ihmal etmeyin.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun