Yüzde en dikkat çeken yer neresidir diye bir soru sorulduğunda hemen hemen herkes aynı cevabı verirdi sanırım.

Yıllar yılı gözler üzerine ne şarkılar ne türküler bestelenmiş.

Konuştuğumuz kişinin en çok gözlerine bakarız  kalbin aynası değil midir gözler?

Siz de daha büyük gözleriniz olsun, bakışlarınız daha vurgulu olsun istemez miydiniz.

Cevabınız evet ise önerilerimizi okumadan geçmeyin!

  • Alt kirpik diplerinizin iç kısımlarına beyaz kalem, dış kısımlarına ise siyah kalem kullanın. Beyaz kalem gözlerde büyük farklılıklar yaratır.
  •  İki farklı göz farını göz kapaklarında karıştırarak kullanın. Renkli görünüm ışığı daha fazla yansıtacak ve gözlerini daha ışıltılı göstereceğinden için bakışlarınız daha dikkat çekici olacaktır.
  • Kirpik kıvırıcıyı kirpik diplerinin hizasına getirin ve nazikçe 3 defa kıvırın. Daha sonra kıvırıcıyı yukarı doğru yönlendirin ve kirpiklerinizin kalan kısmı için de aynı işlemi tekrarlayın.

İpucu: Daha belirgin kirpikler için, kıvırıcıyı 10 saniye kadar saç kurutma makinesi altında bekleterek ısınmasını sağlarsanız ısı, kirpikleri şekillendirmedeki etkiyi 2 kat arttırır.

  • Kaş şekline özen gösterin. Düzgün ve şekilli kaşlar, gözlerini daha vurgulu hale getirecektir.
  •  Far kullanmayı da alışkanlık haline getirin. Farı kaş kemiklerine doğru hafifçe yayarak gözlerinizi daha büyük gösterebilirsiniz.
  • Makyaj yaparken yeşil gözlüler kum rengi ve morun tonlarını, mavi gözlüler kahverengi ve füme tonlarını, kahverengi gözlüler altın ve pembe tonlarını tercih edebilirler.