Hindistan Cevizi Yağıyla Saçınıza Bakım Yapın!

Paylaş
 

Sayısız faydası ile bilinen hindistan cevizi yağı son yılların öne çıkan mucizevi bakım ürünlerinden.

Hindistan cevizi yağı artık sağlıklı yönleriyle en çok tercih edilen yağlar arasında. Pek çok faydası ile öne çıkan hindistan cevizi yağı, saçları derinlemesine temizlemeye yardımcı olurken saçların nemlendirilmesinde ve güçlenmesinde de oldukça etkili.

Saç tellerini kalınlaştıran ve aynı zamanda saç uçlarındaki kırıkları da iyileştiren bu mucizevi yağı haftalık saç bakımında kullanmanızda elbette fayda var.

Hindistan cevizi yağı saça nasıl uygulanır?

Hindistan cevizi yağını saçlarınıza haftada bir kere uygulamanız yeterli olacaktır. Bakım yapmadan önce saçlarınızı normal şampuanınızla yıkayın ve saçlarınızı bol su ile durulayın. Sonrasında saçlarınızı havlu ile sarın ve saçlarınızdaki fazla suyu alın.

Saçlarınızı bir tarak ile tarayın ve düzgün bir şekil almasını sağlayın. Daha sonra saçlarınızın uzunluğuna göre hindistan cevizi yağından bir miktar alarak yağı avuç içinizde eritin ve sonrasında saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Yağlı saçlara sahipseniz yağı sadece saç uçlarınıza uygulayın. Kuru saçlarınız varsa hindistan cevizi yağını rahatlıkla saç diplerinde de kullanabilirsiniz.

Yağın saçlarınıza nüfuz edebilmesi için en az 5 dakika boyunca saçlarınıza masaj yapın. Masaj sonrası yağı saçlarınızda bekletmek için duş boneside kullanabilirsiniz. Saçınızı en az 2 saat hindistan cevizi yağı ile beklettikten sonra saçlarınızı şampuanlayarak bol su ile durulayın.

Saçlarınızı tutamlar halinde ayırarak da hindistan cevizi yağını uygulayabilirsiniz. Böylece saçlarınıza yağı eşit şekilde dağıtarak, saçlarınızın kırılma riskini en aza indirebilirsiniz.

Duştan sonra saçlarınızın yumuşak ve ipeksi bir hal aldığını görebilirsiniz. Boyalı veya çok işlem görmüş saçlarınız varsa bu bakımı haftada iki kere uygulayabilirsiniz. Saçlarınızın daha canlı ve bakımlı hale gelmesi için hindistan cevizi yağı bakımını en az bir ay uygulamalısınız. Bir ay sonra saçlarınızın çok daha parlak, sağlıklı ve gir olduğunu görebilirsiniz.

Hindistan cevizi yağını ayrıca şampuanınıza ilave ederek kullanabilirsiniz.

Özellikle kuru ve kıvırcık saçlılar için hindistan cevizi yağı ilave edilmiş şampuanlar saçlara gerekli nemi ve esnekliği sağlayarak saçların çok daha ışıltılı ve güzel bukleli hale gelmesine yardımcı olur.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun