İltihaba İyi Gelen Bitki Çayları

Paylaş
 

Vücudunuzda biriken iltihap pek çok farklı hastalığa bağlı olarak ortaya çıkabileceği gibi eklem ağrısı, ateş, şişkinlik ve kızarıklıklarla baş gösterebilir.

Yediğiniz içtiğiniz gıdalar iltihabı daha kötü hale getirebileceği gibi hafifletmeye de yardımcı olabilir.

Bazı şifalı bitkilerde iltihabın atılmasına yardımcı olabilir. Ama yinede siz bir hekime gözükmeyi ihmal etmeyin.

Zencefil kökü çayı; Zencefil çayı sadece mide bulantısını gidermekle kalmıyor aynı zamanda iltihabı azaltır ve eklemsel iltihabı olan kişilerdeki kronik diz ağrısını yatıştırır.Zencefil kökü çayı yapmak için zencefili ince ince doğrayıp sıcak suda 10-12 dakika demleyin.

Kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsanız zencefil çayı içmemelisiniz.
Söğüt kabuğu çayı; Çinlilerin geçmiş yıllardan beri kullandığı bu çay kimyasal olarak aspirine benzer bir etkiye sahiptir. Yüzyıllardır bitkisel bir ağrı kesici olarak kullanılır. Anti-inflamatuar ve analjezik etkisi ve flavanoid içeriğiyle söğüt kabuğu çayı kısa sürede ağrıyı yok eder.
Hamileler ve hamilelik şüphesi olanlar, 16 yaşın altındakiler, kan sulandırıcı veya merkezi sinir sistemini uyarıcı etkisi olan ilaçlar ile iltihaplı romatizmal hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlardan herhangi bir türünü kullananlar söğüt kabuğu çayından kesinkikle uzak durmalıdırlar…
Yeşil çay; İltihap için muhteşem bir çay olan yeşil çay çok iyi bir antioksidandır. Kötü kolesterolü dengeleyerek düşürmeye yardımcı olur, kardiyovasküler hastalıkları önler ve kansere karşı korur.
Zerdeçal çayı; Ağrıları hafifletici özelliği olduğu bilinen zerdeçal aynı zamanda vücuttaki iltihabı da azaltır. Zerdeçalda aktif halde bulunan kürkümin güçlü bir antioksidandır ve iltihaba neden olan enzimleri azaltır.
Kuşburnu çayı; Son derece iyi bir C vitamini kaynağı olan kuşburnu osteoartrit ve eklem iltihabına karşı oldukça faydalıdır.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun