İnce Telli Saçlar İçin Bakım Önerileri

Paylaş
 

Hassas yapılı ve sönük gözüken ince telli saçların bakımı daha fazla özen ister. Saçların zarar görmemesi ve hacim kazanması için bakım yaparken doğru yöntemleri izlemek gerekiyor.seyrek-saclar-1374

İşte ince telli saçlar için hayat kurtarıcı bakım önerileri…

  • Şampuandan sonra mutlaka krem kullanın.

Onarıcı ve hacim verici saç bakım kremleri, saçların hafiflemesini sağlayarak daha dolgun gösterir. Kremi saçlarınıza masaj yaparak uyguladıktan sonra birkaç dakika bekletip ılık suyla yıkayın.

  • Fön makinesini orta ayarda çalıştırın. 

İnce telli saçlar oldukça hassas olduğu için kuruturken de ayrı bir özen ister. Bu yüzden saçlarınızı kuruturken fön makinesini orta ayarda çalıştırın. Saçlarınızı hafif nemli bırakın.

  • Hacim kazanması için doğru ürünleri kullanın.
Kullandığınız şampuan, krem, sprey, köpük gibi ürünlerin dolgunluk verici özelliğe sahip olmasına dikkat edin. Bu şekilde saçlar ekstra hacim kazanacak ve saç modeliniz gün boyunca kalıcı olacak.
  • Kısa kesimler ideal.
Kısa ve küt kesimler ince telli saçların daha hacimli görünmesini sağlar. Önleri katlı kesimlerle de saçlarınıza hacim kazandırabilirsiniz. Saçınızı ayırdığınız yönü değiştirmek de etkili bir yöntem olabilir.
  • Hafif dalgalı saç modellerini tercih edin.
Cansız ve sönük duran saçlarınızı saç köpüğüyle hacimlendirdikten sonra maşayla hafif dalgalar yapın. Farklı dokular saça hareket kazandıracak ve saçlarınız daha dolgun gözükecektir.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun