Kabaran Saçlar Nasıl Düzelir

Paylaş
 

1. Saçlar Her Gün Yıkanmamalı;

Kabarık saçlar zor şekil alan saçlardır bu yüzden her gün yıkanmamalıdır. Her gün yıkanan saçların kendi yapısı kaybolur ve daha fazla kabarır. Saçlarınızı sık değil 2-3 günde bir yıkayın. Mümkünse kış aylarında bu mesafeyi açın.

2. Katlı Kesim Kabarmayı Engeller;

Saçlar aşırı derece uzun ve kabarıksa; katlı kesim tercih ederek kabarma işlemine son verilebilir. Katlı kesim kabarmayı bir miktar engeller. Duştan çıktıktan sonra saçlara şekillendirici ve köpük kullanılırsa; saçtaki kabarmanın önüne geçilir. Saça jöle sürerek ve kendi halinde kurumaya bırakarak da, başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

3. Gliserin Ve Su;

Ne kadar bakım yapılırsa yapılsın; bakımsız gibi gözükür. Saç daima dolaşık ve taranmamış gibidir. Bunun önüne geçebilmek için; saçlar gliserin ve su karışımından oluşan bir kür sprey yardımı ile sıkılmalıdır. Gliserin ve su karışımı saçların yumuşamasını sağlayarak, yatıştırır, bu da saçların daha az kabarmasına yardımcı olur.

4. Kalın Uçlu Taraklar;

Kabaran saçlar sık taraklar ile taranmamalıdır. Sık taraklar daha fazla dalgalanmaya neden olur. Kalın uçlu taraklar; kabarık saçlar için daha idealdir. Bu tarak türleri; saçlardaki kırılmayı da engeller.

5. Tepede Topuz Yapmak;

Kabarık saçlar; saç kurutma makinesi ile taranmamalıdır. Saç kurutma makinesi saçların daha fazla kabarmasına neden olur. Saçlar doğal haline bırakılarak kurutulmalıdır. Yıkadıktan sonra hafif nemli haldeyken; tepede topuz yaparsanız, kabaran saçların önüne geçmiş olursunuz.

6. Sıcak Su İle Yıkamamak;

Saçlarınızı çok sıcak suyla yıkamayın. Ilık ya da soğuğa yakın su en ideali.

7. Saçları Karıştırmama;

Saçınızı şampuanlarken ya da kremlerken saç tellerini fazla hırpalamayın. Saç diplerine dairesel hareketlerle masaj yaparak şampuanlayın mümkün olduğunca az şampuan kullanın.

kbrk9. Saç Kremi Kullanma;

Saç kremi kullanımına dikkat edilmeli. Saç kremi kullanarak saçınızı nemlendirirseniz kabarmasını önlemiş olursunuz.Saçınızı yıkadıktan sonra uçlarına saç kremi sürerek 1 dk bekleyip durulayın

10. Saç Kestirme;

Saçlarınızı 2 ayda 1 defa uçlarından aldırın. Saç yıpranmaları ve saç kırıkları yüzünden saç hep kuru kalır ve neminide kaybeder.

11. Sirke Kullanma;

Son durulama suyuna elma sirkesi ilave edebilirsiniz. Sirkenin kokusu ağır geliyorsa bunu evden çıkmayacağınız bir gün gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise 1 litre suya 1 yemek kaşığı bal ekleyip bu suyla saçı son kez durulamak. Elma sirkesi ve bal saçın PH seviyesini dengeler, besler aynı zamanda kabarmasını da engeller.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun