Kuruyan Rimel Nasıl Düzeltilir?

Paylaş
 

Kuruyan Rimel Nasıl Düzeltilir?

Rimelinizi almanızın üzerinden az bir zaman geçti ve kurudu mu? Dert etmeyin, çöpe atmak zorunda değilsiniz! Kuruyan rimeli düzeltmenin birçok yolu var.

Kurudu diye rimelinizi çöpe atmak zorunda değilsiniz. Makyajın vazgeçilmez bir parçası olan maskaralarddaki en büyük sorun çabuk kurumaları. Evdeki malzemelerinizle ve üstelik hızlıca, kuruyan rimelinizi eski formuna getirebilir, ömrünü uzatabilirsiniz.

  • GÜL SUYU

Kuruyan rimeli düzeltmek için gül suyu kullanabilirsiniz. Rimelinizin fırçasına gül suyu damlatın ve sonra fırçayı rimel kabınıza batırıp çıkarın. Hızlı bir şekilde çözüldüğünü göreceksiniz.

  • ZEYTİNYAĞI

Kuruyan ya da sertleşmeye başlamış rimelinize bir iki damla zeytinyağı ekleyin ve rimel fırçası yardımıyla karıştırın. Zeytinyağı kuruyan rimeli düzeltirken aynı zamanda kirpiklerinizi de besleyecektir. Ancak 2 damladan fazla zeytinyağı damlatmamaya dikkat edin aksi takdirde rimeliniz tamamen çöp olabilir.

  • BADEM YAĞI

Badem yağının kirpikleri gürleştirdiğini bilmeyen yoktur. Tıpkı zeytinyağı gibi badem yağının sadece birkaç damlasını rimelinize ekleyin.

  • EYELINER

Eyeliner kullanarak kuruyan rimelinizi düzeltebilirsiniz. Likit eyeliner’dan bir iki damla rimelinize damlatmanız yeterli olacaktır.

  • KAYNAR SU

Kuruyan rimeli düzeltmenin bir başka yolu ise kaynar su. Bir kapta su kaynatın ve rimelinizin ağzını sıkıca kapatıp kaynamış suyun içine bırakın. Su soğuyana kadar rimel kabın içinde kalsın. Sıcak suyun içinde rimeliniz çözülüp kullnılabilir duruma gelecektir.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun