Saç Dökülmesi Tedavi Edilebilir mi?

Paylaş
 

Saç Dökülmesi Tedavisi Edilebilir mi?

Günümüzde ilerleyen teknolojiyle birlikte saç dökülmesinin önüne geçmek için geliştirilmiş birçok yöntem bulunuyor. Her ne kadar görsel bir problem olsada saç dökülmesi aynı zamanda psikolojik rahatsızlıklara da neden olabiliyor.

Saç dökülmesinin tedavisi var mı?

Gün içerisinde 40 ya da 80 tel saç dökülmesi normal karşılanan bir durumdur. Dökülen saçların yerine elbette yenisi çıkar ve bu şekilde saçlar yenilenmiş olur.

Ancak her dökülen saçın yerine yenisi çıkmayabilir ve ilerleyen yıllarda kellik probleminin yaşanmasına yol açabilmektedir.

Saç dökülmesi kadın osun erkek olsun herkesin yaşadığı bir problemdir. Stres, sağlıksız ve dengesiz beslenme, hormonal değişiklikler gibi birçok etken sağlıksız ve güçsüz saçlara sahip olmanıza neden olabilir.

Mezoterapi yöntemi, saç dökülmesini durduran etkili bir yöntemdir. Mezoterapi uygulamasından sonra kişiler sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olabilmektedirler. Bu yöntem sadece saçı değil saç derisi de beslenmektedir.

Mezoterapi saç dökülmelerinde en sıklıkla kullanılan yöntemlerdendir. Bu yöntem sorunlu bölgeye enjekte edilen doğrudan ilaç desteği ile uygulanmaktadır. Mezoterapi yöntemi uygulanırken saç derisine enjekte edilen ilaçlar düşük dozlu olarak ayarlanmalıdır. Bu yöntem ağızdan alınan ilaçlardan daha etkili bir yöntem olur ve daha hızlı bir şekilde sonuç göstermektedir. Mezoterapi yöntemi bölgesel olarak uygulanmalı ve alanında uzman hekimler tarafından yapılmalıdır.

Saç mezoterapisi sonrasında dikkat edilmesi gerekenler

Saç mezoterapisi uygulandıktan sonra saçın dış etkenlerden korunması gerekmektedir. Aynı zamanda uygulama yapıldıktan hemen sonra duş alınmaması ve ertesi akşama kadar beklenmesi önemli bir noktadır. Belirli bir süre sıcak su ile saçın yıkanmaması da dikkat edilmesi gereken önemli noktalardandır.

Kimlere uygulanır?

•Herhangi bir hastalık sebebiyle saç dökülmesi problemi yaşayanlar,
•Diyet sonucu saç dökülmesi yaşayanlar,
•Saç uzamasında sorun yaşayanlar,
•Genetik olarak saç dökülmesi sorunu yaşayanlar,
•Boya, fön gibi işlemlerden sonra yıpranmış saçları olanlar
•Sönük ve bakımsız saçlara sahip olanlar saç mezoterapisi işlemini yaptırabilir.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun