Salçanızın Küflenmemesi İçin Bunları Yapın

Paylaş
 
Eskiden salçayı herkes evinde kendi yapardı ama artık günümüzde evinde salça yapan pek az. Yemeklerin vazgeçilmezi olan salçayı saklarken bazı şeylere dikkat etmek gerekiyor.
Marketlerde satılan salçalarda kısa sürede küfleniyor.
Salçaların ömrünü uzatmak için saklama koşulları da oldukça önemlidir. Salçanın serin ve kuru bir yerde muhafaza etmek en doğrusu olacaktır.
  • Eğer salçanız çabuk küfleniyor ve ziyan oluyorsa küçük boyda satılan salçalardan almanızda fayda var.  Küçük boyutta alınan salçalar tüketimi de çabuk olacağından küflenmeyecektir.
  • Aldığınız salçayı buzdolabında saklamak, daha çabuk küflenmesine sebep olur. Dolap yerine kiler gibi karanlık, serin ve kuru yerlerde saklamanız gerekir.
  •  Salçanın küflenmesini engellemenin bir diğer yolu ise cam kavanoz yöntemidir. Büyük boyda bir salça aldıysanız ve küfleneceği konusunda endişeleriniz varsa aldığınız konserve salçayı cam bir kavanozun içerisine boşaltın. Böylelikle salçanın ömrünü uzatmış olursunuz.
  • Ayrıca salçayı koyduğunuz cam kavanozun kapağını hava almayacak şekilde kapatırsanız küflenmesini ve bozulmasını büyük oranda engellemiş olacaksınız.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun