Sigaranın Zararlarını Azaltan Nar Şerbeti Tarifi

Paylaş
 

Sigarayı içiyor ve bırakamıyorsanız en azından vücudunuza zararlı etkilerini azaltacak nar şerbeti tarifini denemenizde fayda var.

Ancak tarifi vermeden önce öncelikle bu müthiş derecede sağlıklı antioksidan etkili meyvenin faydalarından biraz bahsetmek isterim.

Kabuğunun altındaki yüzlerce tanecik ile her derde deva oluyor nar.

Çekirdeklerinden, tanesine, kabuğundan suyuna kadar birçok hastalığa deva olan nar, aynı zamanda vücudu hastalıklara karşı bir kalkan gibi korumaktadır.

Nar bol miktarda C vitamini, polyphenol, demir, potasyum içerir ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Ayrıca kolestrol ve şekeri dengeleyen nar, kanser hücrelerinin gelişmesine engel olurken, kalp sağlığının korunmasında da yardımcı olur.

C, B1 ve B2 vitaminleri ve zengin potasyum içeren ve bir su bardağı nar suyu günlük ihtiyacımız olan C vitamininin % 25’ini karşılar. İsmi Kuranı-ı Kerim’de geçtiği için, halk arasında ‘Cennet Meyvesi’ olarak da adlandırılan narı günlük tükettiğinizde yorgunluğu giderir ve vücuda zindelik kazandır. Bilhassa bulaşıcı bir hastalık olan gribe karşı son derece etkili bir meyvedir.

Sigaranın Zararlarını Azaltan Nar Şerbeti Tarifi Cilt bakım uzmanı ve aynı zamanda kimya mühendisi de olan Şems Arslan ‘ın tarifidir.

Haftada 2 -3 defa 1 bardak taze sıkılmış nar suyuna lahanayı suda haşlayarak elde edeceğiniz yarım çay bardağı lahana suyu ekleyerek tüketmeye çalışın.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun