Tırnaklar Neden Sararır?

Paylaş
 

Tırnaklar sararmadan dolayı sağlıksız bir görünüme kavuşup doğal yapısını kaybedebiliyor.

Birçok kadın için tırnak sararması çok can sıkıcı bir durumdur. Bitkisel ve doğal çözümlerle, tırnaklarınız sağlıklı ve güzel görünüme tekrar kavuşabilir.

Kullanmakta olduğunuz ojeler özellikle daha koyu renkteki ojeler tırnakların sararmasına neden olabilmektedir. Uzun süre tırnaklarda kalan oje, tırnağın havasız kalmasına sebep olur. Havasız kalan tırnaklar sararır ve güzel görünümden uzaklaşarak daha kolay kırılır hale gelerek sağlıksız görünürler. Bunu önlemek için oje koruyucu kullanılması önerilmektedir. Ojenin daha parlak görünmesini ve sararmayı önler.

Gün aşırı ojenizi temizleyip, tırnaklarınızın en az 12 saat boyunca hava almasına izin vermelisiniz.
Satın aldığınız ojelerin içeriğine ve kalitesine dikkat edin, güvenmediğniz, bilmediğiniz marka ojeleri kullanmayın. Kalitesiz ojeler, tırnaklarınıza çok daha ciddi zararlar verebilir.

Kullandığınız asetonlara dikkat edin. Tırnaklarınızı besleyen asetonlar satın almaya özen gösterin. Kokulu asetonların içindeki dibutil ftalat, toluen ve formaldehit oranları daha fazla olduğu için kullanılmaması gerekmektedir.

Sigara kullanımıda tırnak sararmasına neden olmaktadır. Sigara dumanına maruz kalan tırnaklarda sararma daha sık görülmektedir.

Tırnaklarda Sararma Sorunu Nasıl Geçer?

Tırnaklarınızda sararmalar varsa işte size bitkisel ve doğal çözümler. Ancak, güzel sonuç almak için en az 2 hafta uygulanması gerekmektedir.

En iyi yöntemler arasında diş beyazlatma özellikli diş macunları bulunur.  Diş beyazlatmakta etkili olan diş macunları tırnaklarınız içinde oldukça faydalıdır.

Son yöntem olarak tırnaklarınızı çok kısa kesin, tırnak törpüsüyle sararmaları azaltmaya çalışın bunu yaparken tırnaklarınıza zarar vermemeye özen gösterin.

Diş macunu yönetimini uygulayarak tırnaklarınızı tekrar uzattığınızda ise dahada sağlıklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun