Uyuyarak Kilo Vermenin Yolları

Paylaş
 

Uyuyarak kilo verebileceğinizi biliyor muydunuz?

Nasıl yani uyuyarak kilo mu verilir dediğinizi duyar gibiyim.

İşte sizlere önerilerimiz, uyuyarak kilo verebilmenizin yolları;

  • Akşam yemeğini erken yemeyi deneyin

Akşam yemeğinizi en geç 19.00’da yemelisiniz. Gece uzun olduğundan, acıkma tehlikesine karşın yapılacak en akıllı önlem ise erken yatmak.Yemeğinizi ne kadar erken yerseniz, vücudunuz o kadar erken hazmedecektir.

  • Karanlıkta uyuyun

Yağ yakımına yardımcı olan melatonin hormonunu vücudumuz tarafından sadece karanlıkta salgılanıyor. Uyku sırasında belli miktarda kalori yakımı olur. Kalori yakımını daha da arttırmak için odanın iyice karanlık olmasına dikkat edin. Dilerseniz göz bandı ile uyumayı deneyebilirsiniz.

  • Akşam sporu yapın.

Terleyerek su kaybederiz, tartıda eksilmeler sevindirici olabilir. Akşam yemeğinden 1-2 saat sonra, besinlerin hazmı kolaylaştıktan sonra yürüyüş, mümkünse yüzmek, hafif tempoda koşmak ertesi güne daha zinde ve hafif başlamanızı sağlar.DTS

  • Akşam yemeklerinde tuzu azaltın.

Akşam yemeğinde tuzlu yemek vücutta fazladan su tutulmasına neden olur. Sabah uyandığınızda şiş hissetmenizin başlıca nedenlerinden biri budur. Akşam saatlerinde fazla tuz ilavesi yerine, yemekleri farklı baharatlarla tatlandırmak daha sağlıklı olabilir.

  • Odanızı soğuk tutun.

İnsan vücudu soğuk ortamda daha fazla kalori yakar. Çünkü metabolizmanız soğukla baş etmek için hızlanır. Sağlıklı bir uyku için ideal oda sıcaklığı 16 – 19 derece arasında olmalıdır.

  • Gün içerisinde bol su için.

Su, vücuttaki suyu da götürür. Aslına bakacak olursak şişkinliğe, ödeme neden olan suyun boşaltılmasını yine su içerek sağlayabilirsiniz.

  • Akşam yemeğinde protein yemeyin

Proteinlerin metabolizma tarafından sindirilmesi 48 saat sürüyor. Akşam yemeğinde yediğiniz kırmızı et sabaha kadar sindirilemez.Bu durumun önüne geçebilmek için akşam yemeğinizde salata, çorba gibi hafif yiyecekler tercih etmelisiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun