Yanlış Makyaj Sizi Yaşlı Gösterebilir

Paylaş
 

Güzelleşmek, güzel görünmek adına yaptığımız makyaj, kimi zaman olduğumuzdan daha yaşlı görünmemize neden olabiliyor.
Makyaj yaparken olduğumuzdan daha büyük gözükmemek için nelere dikkat etmeliyiz;

Fondöten kullanımına dikkat etmekte fayda var.
Kalın fondöten ciltteki kusurları örtmek yerine kusurlarınızı daha da belirginleştirir.
İnce çizgilerin arasına girerek, ciltteki gözeneklerin daha büyük görünmesine sebep olur. Kuşkusuz fondöten uzun yıllardan beri makyajın vazgeçilmez bir parçası. Ancak zaman içerisinde doku ve renk konusunda çok gelişti. Eskiden fondötenlerin dokuları kalın olduğundan kalın sürmek zorundaydık , günümüzde mükemmel incelikte, ışığı toplayan fondötenler kullanılıyor, tek bir kat bile sürmek yeterli oluyor.

Cilt Mutlaka Nemlendirilmeli
Nemsiz cilt konforsuz görünür, konforsuz cilt de cildinizdeki tüm kusurları gösterir. Makyajı kuru cilde uygularsanız hiçbir şeyi örtemez aksine daha görünür kılarsınız. Makyaj öncesi cildin nemli olması , makyajınızın daha iyi görünmesi, daha uzun süre dayanması ve varla yok arası bir görünüm bırakması için gereklidir.

Işıltılı Cilt Ürünleri Nasıl Kullanılmalı
Işıltı dozunda kullanılmadığında yaşlı gösteren ve assolist havası yaratan belirgin makyaj hatalarından biridir.

Işıltılı, simli ürünler, özellikle göz makyajında ince kırışıklıklar arasına girer, birikme yapar , göz kapakları ağırlaşmış durur, cilt makyajında ise tüm kusurları gösterir ayrıca dudaklarda parlak malzeme kullanmak dudak üstü çizgilerine dikkat çekecektir. Yaş büyüdükçe ışıltılı ürünlerden uzak durmanız da fayda var.
makeup
Fazla Pudra Uygulanmamalı
Pudra eski tarz makyajın vazgeçilmeziydi, genelde herkes cilt tipini bilmeden pudra kullanırdı, oysa kuru bir cilde sahipseniz pudradan uzak durmanız gerekir. Pudra, yüze matlık vermesi ve istenmeyen parlamaları önlemesi için kullanılmalıdır. Eğer pudra fazla kullanılırsa, cilt kuru görünür, ışığı azalır , kırışıklıklar daha belirgin görünür.

Fazla Göz Makyajından Kaçınmalıyız.
Kalın çekilmiş eyeliner ya da kalem, kaş altına kadar sürülmüş koyu far, yoğun şekilde boyanmış kirpikler bakışlarınıza ağırlık verir, göz kapaklarınızı daha da aşağıya çeker.
Genç bakışlar istiyorsanız göz şeklinize uygun şekilde kavisli ince bir eyeliner, kaşları daha kalkık gösterecek kaş kemiği üzerine sürülmüş açık renk bir far ve iyice kıvrılmış kirpiklere sürülmüş bir kat maskara yeterli olacaktır.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun