Yazın Kuruyan Saçlar İçin Bakım Önerileri

Paylaş
 

Yaz sıcaklarından nem kaybına uğrayan saçların kurumaması için ne gibi önlemler alınmalı?

Yaz aylarında saç bakımı nasıl olmalı?

İşte cevabı yazımızda….

Su tüketimini arttırın.
Bütün vücudun olduğu gibi saçların da suya ihtiyacı var. Yazın saçlarda oluşan nem kaybını en aza indirmek için alınabilecek ilk önlem su tüketimini arttırmaktır.

Günde en az iki litre su içtiğinizden emin olun.

Denizden veya havuzdan çıktıktan sonra saçlarınızı yıkamayı ihmal etmeyin

Yazın çok fazla tuzlu ve klorlu suya maruz kalan saçlar güneş altında daha fazla kuruyarak yıpranır. Denizden ve havuzdan çıktıktan sonra saçlarını zı direk olarak güneş altında kurutmak yerine önce normal suyla durulayın.

Argan yağı kullanmayı deneyinkuru-sac-bakim-yaglari-270x190

Yenileyici ve nemlendirici etkiye sahip argan yağı saçlara parlaklık verir, güçlendirir. Saçlarını güneşin zararlı etkilerinden korumak ve kuruyup yıpranmasını engellemek istiyorsanız argan yağı ihtiyacınız olan bakımı sağlayacaktır. Aynı zamanda saçlarınız kaybettiği nemi geri kazandıracaktır.

Saçlarınızı güneşten koruyun

1466178525197Saçları güneşin zararlı etkilerinden korumak için yazın sokağa çıkarken şapka takmalısınız. Plajda iseniz şemsiye ile saçlarınızı güneşten korunyu. Şapka takmak istemiyorsan güneşten koruyan doğal saç bakım ürünlerinede başvurabilirsiniz.

Şekillendirici aletlere bir süre ara vermeyi denemelisiniz

Fön makinesi, düzleştirici, maşa gibi ısı veren aletler saçlarınızın daha fazla kurumasına ve kırılmasına neden olabilir. Saçların yazın yeterince ısıya maruz kalıyor. Bu nedenle yazın ara verin ya da mecbur kalmadıkça kullanmayın.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun