Yürüyerek Nasıl Fit Olunur

Paylaş
 

Fazla kilolarından kurtularak hem sağlıklı hemde fit bir fiziğe sahip olmak istiyorsanız yapmanız gereken en ideal sporlardan biri yürümektir.
Düzenli yürüyüş ile vücudunuzdaki fazla yağları yakıp zayıflayabilirsiniz.

Yürüyüş yaparken unutmamanız gereken kalıcı kilo vermek istiyorsanız yürüyüşün ilk 25-30 dakikası ısınma olarak kabul edilmeli.. Çünkü yarım saatten sonra yürüdüğünüz her mesafe yağ ve kalori yakımı için faydalıdır.

Tempolu ve düzenli yürüyüş de sağlığımız için çok önemli. Yavaş yavaş alışverişe çıkmış gibi yürümektense çabuk yorulmamak için belli bir tempoda yürümek daha hızlı bir şekilde fit olmanıza yardımcı olur.

Hayatın her alanında olduğu gibi sporda da düzenli olmak gerekir. Canımızın istediğinde yürümektense belirli zamanda ve düzenli bir tempoda yürümek daha iyidir.

Yürüyüş yaparken kendinizi rahat hissetmeniz daha verimli olmanızı sağlar. Kıyafet seçiminde de rahat, vücudunuzu sarıp sıkmayan, pamuklu giysiler giyilmesi en mantıklı seçimdir. Ayakkabı seçiminde de rahat ayağı sıkmayan hafif bir yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir.

Yürüyüşten yüksek verim alabilmek için sabah saatleri daha uygundur. Gece boyu uyusanız da iç organlar çalışmaya devam eder ve sabahları yağ yakımına hazır bir şekilde uyanırsınız. Sabah saatlerinde hafif bir kahvaltının ardından yapılacak yürüyüş her zaman sizin için daha faydalı olacaktır.

Yürüyüşün ardından ne yediğinizde şüphesiz çok önemli. Ne kadar süreyle yürürsek yürüyelim ancak sağlıksız, düzensiz ve aşırı beslenme alışkanlığımızdan vazgeçmediğimiz takdirde kilo vermek, fit olmak hayalden öteye geçmez.

Aşırı yağlı, tuzlu, şekerli ürünleri tüketmekten vazgeçip protein açısından zengin ve doğal besinler yemek gerekir.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun