Zumba İle Zayıflanır mı?

Paylaş
 

Zumba, kısaca fitness hareketlerinin dans ile harmanlanmasıyla ortaya çıkan bir egzersiz türüdür. Özellikle spor yaparken eğlenmek isteyenlerin tercih ettiği zumba, son zamanlarda ise çok popüler. Peki zumba nedir, zumba ile zayıflamak mümkün mü?

Zumba, 90’lı yıllarda Kolombiyalı dansçı Alberto Beto Perez tarafından ortaya çıkarılan, içinde Latin esintilerinin yer aldığı bir dans ve fitness programıdır. Fitness hareketlerini dans kareografisi ile yapmak olarak da tanımlanan zumbada, samba, salsa, mambo gibi danslar ile squat ve lunge gibi egzersizler harmanlanır.

Stresinizi atmanızı sağlar

Zumba’nın canlı hareketleri hem moralinizi yükselten endorfinleri salgılamanızı sağlayacak, hem de dans ettikçe endişelerinizden kurtulacaksınız.

Kilo vermenizi sağlar

Zumba’nın en önemli faydalarından biri tabii ki, kilo vermenizi sağlamasıdır. Bir zumba dersi sırasında toplam 600 ila 1000 kalori arasında kalori yakarsınız.

Vücudunuzu sıkılaştırır

Zumba’nın bir diğer mükemmel faydası vücudunuzu sıkılaştırmasıdır. Çünkü siz farkında bile olmadan aynı anda bütün vücudunuz çalışır.

Zumba, her yaştan insanın katılabileceği bir egzersiz sınıfıdır. Hatta sadece çocuklar ya da yaşlılar için özel zumba dersleri bile vardır.

Zumba dersi boyunca yaptığınız capcanlı dans hareketleri koordinasyonunuzu geliştirir, duruşunuzu düzeltir.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Facebookta bizi bulun